TYBA FİLOSUNDAKİ TEKNELERDE COVİD ÖNLEMLERİ – DEZENFEKTASYON UYGULAMA BİLGİLERİ

TYBA  olarak 15 günü geçen bir araştırma sonucunda dezenfektasyon uygulamalarımız için kullanılacak ürün olarak; CRYSTALİN Antiseptik & Dezenfektan ürününü kesinlikle tavsiye ediyoruz, Yaptığımız araştırmalar sonucunda Crystalin’in yerli ve milli harika bir ürün olduğunu keşfettik. Crystalin; SAĞLIK BAKANLIĞINCA BİYOSİDAL ÜRÜN TİPİ 1-2 ve 3 RUHSATINA SAHİP ve fizyolojik doğala eşdeğer hem antiseptik, hem de dezenfektan özellikteki bulabildiğimiz yegane üründür. 
 
Crytalin sıradan bir ürün değildir, size sadece tavsiye diyoruz, piyasada yüzlerce ürün vardır dikkatli olmanız gerekir, teknelerimizin en güvenli yer olması için bu ürünün kullanılmasında yüksek fayda vardır. 

Crystalin’i tüm üyelerimize tavsiye etmemizin nedenleri; 

 
1-) Yenidoğan bebeklerin ağız ve göbek bakımında dahi kullanılan hipokloröz etken maddeli bir ürün olan Crystalin’in deniz canlılarına ve çevreye de zararı yoktur, Crystalin; İnsan Sağlığı Hijyeni, Antiseptik (Tip-1), Yer-Yüzey-Ortam Dezenfektanı (Tip-2) ve Hayvan Sağlığı Hijyeni (Tip-3) için kullanılabilen ve Bakanlıkça bu 3 grupta da Biyosidal Ürün Ruhsatnamesi olan ilk ve tek yerli üründür. Vücudumuz da hipoklorözü; mikroorganizmalarla savaşta bağışıklık sistemimiz için üretmektedir. 
 
• Hipokloröz; insana zarar vermez, ULV ile uygulandığında 12 saniyede tüm virus, mantar ve bakterileri eradike eder ve 1 dakika sonra ise havada ve indiği yerde mikro su partikülü haline dönüşür. Uygulama yapıldıktan sonra ortamın uygulamadan 5 dakika sonra havalandırılması ve en az yarım saat girilmemesi tavsiye olunur. 
•Ürün pH’ı nötrdür, koroziv değildir, yanıcı değildir, patlayıcı değildir, kimyasal değildir, boyar madde içermez ve leke bırakmaz. Uygulamadan sonra yıkama ve durulama gerektirmez. Hipokloröz etken maddesi fizyolojik bir maddedir, FDA ve EPA onaylıdır, vücüdumuz aynı maddeyi bağışıklık sistemimiz için de üretir. Crystalin’in hem yukarıda sayılan özellikleri, hem de hızlı, güvenli ve geniş antimikrobiyal özelliklerinden dolayı bu ürünü kullanmanızı özellikle tavsiye ediyoruz, aşağıda kullanım ile bilgileri de bulacaksınız. 
İÇ MEKAN KULLANIMI: 
CRYSTALİN ürünü; 1 litrelik sprey şişede ambalajlıdır, bir ULV cihazına 1 litre Crystalin ve 4 litre içme suyu (içilebilir nitelikte damacana suyu) ekleyerek; toplam 5 litrelik hazırlanmış solüsyonla 30 metre bir teknenin tüm kabinlerini, müreteebat alanları dahil, salon, mutfak ve makina dairesini (toplam 200 metrekarelik bir alanı) dezenfekte edebilirsiniz. Normal el spreyi ile kendiniz de seyrelterek uygulayabilirisiniz ancak ULV cihazı kadar etkin ve çabuk olmayabilir. 
DIŞ MEKAN – GÜVERTEDE KULLANIM: 
Açık havada ULV cihazının verimi düştüğünden ve pulvarize ettiği ürünün yarıya yakını yere düşmeden havaya gittiğinden dış mekanlarda el spreyi ile kendiniz kıç bangaca, yemek masası, sandalye ve güneşlenme minderlerine 25-30 cm mesafeden sprey ile uygulayabilirsiniz. Küpeste ve merdiven tutamaç ve kromlarını da yine 25-30 cm’den püskürterek veya ürün ile emdirilmiş mikro fiber bez ile spreyleyerek ve ardından ürünü yayarak uygulabilirsiniz. 

TEKNENİZİ STERİL, DEZENFEKTE EDİLMİŞ GÜVENLİ TEKNE OLARAK NASIL KORUYABİLİRİSİNİZ: İç ve dış mekanlarınızı ürün ile dezenfekte ettikten ve mürettebatınızın da aynı şekilde elleri, elbiseleri CRYSTALİN ile dezenfekte edildikten sonra artık tekneniz Güvenli STERİL bir teknedir, hiçbir yerinde Covid-19 dahil başka bir bakteri veya virus kalmamıştır. Bu aşamadan sonra teknenize gelecek misafir ve kumanyanızı da Crystalin ile steril hale getirebilirsiniz, misafirlerinizin el ve açıktaki cildine, ağız- göz hariç antiseptik & dezenfektan olan Crystalin’i el spreyi şeklinde uygulayabilirsiniz, giysileri ve ayakkabılarına da spreyledikten sonra artık misafirleriniz de dışarıdan bulaş yolu ile teknenize virüs getiremeyecektir. Kumanyanız için de rahatlıkla tüm kumanyanıza direkt spreyleme ile 25-30 cm mesafeden 1 + 5 ( pandemi sonraında ise 1+9) ölçekte seyreltilmiş Crystalin uygulayabilir ve teknenizi daimi olarak Güvenli Tekne olarak koruyabilirsiniz. 
 
DEZENFEKTE EDİLMİŞTİR BELGESİ: Bu belgeyi Halk Sağlığı firmaları düzenlemektedir. Tekneniz dezenfekte edildikten sonra Sağlık Bakanlığı data sistemine bilgilerinizi işleyerek dezenfekte edildiğine dair belgeyi size vereceklerdir. Bu belgeyi isterseniz her hafta yeniden dezenfekte ettrirerek yenileyebilir ya da kendiniz spreyleme yaparak dezenfektasyon yapabilirsiniz.